Eskilerden Sinem Öztufan Röportajı

1 Eylül 2007 Cumartesi


2005 Yılında Sabah Gazetesinin Bir Röportajı


'Ben tribün çocuğuyum'

Sinem Öztufan hayatının 'Büyük Yalan' adlı dizide canlandırdığı Reyhan'a benzediğini söylüyor. "Tribün çocuğuyum. Fanatik Karşıyaka taraftarıyım! Sık sık maça giderim" diyor.

* Oyunculuğa nasıl başladınız?
1999'da Samim Değer'in yönettiği Hanımağa adlı dizi filmle oyunculuğa başladım. Ardından 'Böyle mi Olacaktı' ve Uğur Yücel'in 'Alacakaranlık' dizileri geldi. Şimdi herkesin bildiği gibi atv'deki 'Büyük Yalan'da, Reyhan'ı canlandırıyorum.

* Mankenliği tamamen bıraktınız mı?
Bıraktım sayılmaz. Ama oyunculuktan defileye çıkmaya pek vakit bulamıyorum. Haftanın altı günü sette oluyorum. Dizi başladığından beri bir iki defa ancak defileye çıktım. Yine de vakit buldukça yurtiçindeki defilelere katılıyorum.

SIRADA SİNEMA VAR
* Mankenlik mi, oyunculuk mu daha ağır basıyor?
Şu anda oyunculuk benim için çok önemli. Çok keyif alıyorum... Bu ekiple çalışmak da çok keyifli ve eğlenceli. Halil Ergün ile iyi anlaşıyoruz ve ondan çok şey öğrendim. Hedefim çok iyi bir oyuncu olmak. Artık sinema filmlerinde de oynamak istiyorum.

* Oyunculuk eğitimi aldınız mı?
Hayır, akademik anlamda oyunculuk dersi hiç almadım. Ben hayatın kendisinin ders olduğunu düşünüyorum. Zaten hem oynayıp, hem öğreniyorum. Her geçen gün oyunculuğum daha da gelişiyor. Bunu ben değil, danıştığım ustalar söylüyor ve bu beni motive ediyor.

* 'Büyük Yalan'da canlandırdığınız 'Reyhan' sizce nasıl bir karaktere sahip?
Reyhan bir oğlan çocuğu gibi... Kahvede futbol maçlarını izliyor. Tüm arkadaşları erkeklerden oluşuyor. Sadece bir tane kız arkadaşı var. Hırslı ve inançlı ama aynı zamanda temiz kalpli ve duygusal bir insan.

* Böyle erkek gibi bir kızı nasıl etkiledi Emirhan?
Büyük bir tesadüf oldu: Emirhan benim arabama çarptı. Sonra benden etkilendi ve aşık oldu. Evimin önüne kalp getirdi. Zamanla etkilendi Emirhan'dan. Sonra ani bir nikâh oldu.

FUTBOL KIZI REYHAN
* Reyhan'ın erkeksi huyları evlendikten sonra değişti mi?
Değişti gibi görünüyor ama içinde hep var. Büyük sorunlar yaşadı; aile tarafından istenmeyen bir gelin oldu. Kocasının daha önce sözlü olduğunu öğrendi. Mecburen duyguları bastırıldı.

* Sinem Öztufan'ın da Reyhan gibi erkeklere benzer tarafları var mı?
Çocukluğum Reyhan gibi geçti. Ben de ortaokulda erkeklerle birlikte futbol oynardım. Erkek kardeşim evde otururken, ben futbol maçlarındaydım. Tribün çocuğum. Fanatik bir Karşıyaka taraftarıyım! Halen fırsat buldukça Karşıyaka'nın maçlarına giderim. Aynı zamanda fanatik Galatasaraylıyım. Ama Reyhan Fenerbahçeli. İlginçtir, Emrah da aslında Fenerli ama dizide bir Galatasaraylıyı oynuyor.

* İki bebek doğdukları an birbirleriyle değiştiriliyor. İki bebek büyüyüp yıllar sonra tesadüf olarak karşılaşıp birbirlerine aşık oluyor ve evleniyorlar. Böyle bir olay gerçekte yaşanabilir mi?
Bence olabilir. Böyle bir duruma binde bir rastlanabilir ama olabilir. Hayat çeşitli tesadüfler barındırıyor. Çoğu insan bunlara mucize diyor. Ama sonuçta bu bir dizi ve dizilerde sıra dışı olaylar seyirciye yansıtılmıyor.

* Reyhan'ın bu gerçeği öğrenince tepkisi ne olur sizce?
Bu gerçeği bir tek ebe ile süt anne biliyor. Başka kimse bilmiyor. Reyhan delidolu bir insan. Ondan her şey beklenir. İnsan annesini önce kabul edemez. Emirhan tarafından durum ne olur, bilmiyorum. Ama ben gerçek hayatta o durumda olmak istemezdim.

MENDİLLER HAZIR MI!
* Dizinin izleyicilerine önümüzdeki bölümlerde neler olacağına dair bir ipucu verebilir misiniz?
Dizide ne olup biteceğini söylemem doğru olmaz. Ancak şöyle bir ipucu verebilirim. Herkes diziyi izlerken mendillerini hazırlasın. Önümüzdeki bölümlerde bol bol ağlayacaklar.

* Alacakaranlık adlı diziden neden ayrıldınız ?
Dizi bir daha başlamamak üzere bitmişti. O yüzden 'Büyük Yalan'da oynamayı kabul ettim. Sonra beni tekrar arayıp, 'Alacakaranlık' için çağırdılar. Ama aynı anda iki dizide oynamam çok zordu ve programım bir türlü uymadı. Bu yüzden Uğur Yücel benim canlandırdığım karakteri uygun bir şekilde İsviçre'ye yolladı.

* Herkes birbirine yakıştırılır ama sizin dedikodunuz bile çıkmıyor. Neden?..
Dedikodunun çıkması insanın kendine bağlı. Dört yıldır bir ilişkim var ve bu zaman içinde kimseyle adım anılmadı. Bu yaz erkek arkadaşım İrem ile evlenmeyi düşünüyoruz.

Leylan Dizisi Fragmanı

Sinem Öztufan Resimleri
Sinem Öztufan

Sinem Öztufan Biyografisi
Doğumu
1980 - İzmir


Diğer
1996 Best Model Ege Birinciliği 1997 Bahama Adaları Takvim Güzeli 1998 Kanal D Türkiye Üçüncü


Filmleri - Oyuncu (5 Film)
Leylan Leylan 2007
Karagümrük Yanıyor Aslı 2006
Büyük Yalan Reyhan Vardarlı 2004
Alacakaranlık Melike 2003
Böyle mi Olacaktı Esra 1997